Plas gallata në rrjetet sociale me Trump si "Qytetar Nderi" i Kamzës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:01 23-11-2016 Plas gallata në rrjetet sociale me Trump si

Bashkia Kamëz ka vendosur të nderojë me titullin qytetar nderi presidentin e zgjedhur amerikan Donald Trump.

Vendimi i papritur është marrë sot në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Kamzës me motivacionin:

“Si një model revolucionar i rendit të ri demokratik, një ekspert ekonomik, një negociator në politikat e jashtme, një komunikues mendjemprehtë popullor dhe një udhëheqës i kohëve moderne”.

Kaq ka mjaftuar që në rrjetet sociale të shpërthejë gallata. Shumë nuk i kanë besuar syve e as veshëve për lajmin ndërsa të tjerë e kanë marrë me sportivitet e humor.

Lexoni disa prej reagimeve të para të personazheve nga shoqëria civile, politika e media dhe përgatituni...moria e “memeve” për këtë “ngjarje historike” po vjen.

Ylli Dylgjeri-gazetar, ish këshilltar i Fatos Nanos

ylli.png

Edi Oga- Moderator

 

edi.png

Besjan Pesha-Aktivist i shoqërisë civile

xh.png

Adriatik Lapaj- Avokat

xh1.png

Denis Dyrnjaja-gazetar

xh3.png

Pjerin Ndreu-Deputet i PS

xh4.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024441003799438
array(1) { ["section"]=> string(72) "plas-gallata-ne-rrjetet-sociale-me-trump-si-qytetar-nderi-i-kamzes-60482" }