Plas në Kuvend/ Murrizi dhe deputetët e opozitës bllokojnë foltoren, Ruçi e paralajmëron me përjashtim por e shpëton Balla

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:40 02-07-2020 Plas në Kuvend/ Murrizi dhe deputetët e opozitës bllokojnë foltoren, Ruçi e paralajmëron me përjashtim por e shpëton Balla Gjate seances

Deputetët e opozitës kanë bllokuar foltoren e Kuvendit pak minuta më parë, të udhëhequr nga Myslim Murrizi.

Ata janë mbledhur te foltorja dhe nuk kanë lejuar vijimin e seancës plenare pasi Murrizi ka kërkuar të marrë fjalën përsëri por nuk është lejuar nga kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi.

Ruçi e ka paralajmëruar të ulet përndryshe i tha se do e përjashtojë nga seanca. Në këtë moment ka ndërhyrë Balla i cili ka kërkuar 5 minuta pushim. 

“Kemi kohë dhe 15 minuta për të folur. Po të jap vërejtje. Po pres 2 minuta, do përjashtohesh nga salla. Ulu mo ulu, unë u kam provuar tërë kohën. Do të përjashtohesh nga seanca. 5 minuta pushim, e kërkuar nga kreu i grupit parlamentar të PS”, tha Ruçi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094850063323975
array(1) { ["section"]=> string(127) "plas-ne-kuvend-murrizi-dhe-deputetet-e-opozites-bllokojne-foltoren-ruci-e-paralajmeron-me-perjashtim-por-e-shpeton-balla-212569" }