Plas sherri dhe akuzat në publik mes Encës dhe Noizyt (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:10 12-02-2017 Plas sherri dhe akuzat në publik mes Encës dhe Noizyt (Foto)

Instagrami është shndërruar në një fushëbetejë akuzash dhe replikash mes reperit Noizy dhe këngëtares Enca.

Dikur miq të mirë, bashkëpunëtor në disa projekte të suksesshme muzikore, sot Noizy ka ‘shpërthyer’ i pari në një deklaratë shokuese ndaj Encës, e cila vijoi më pas me qindra e qindra komente nga fansat.

Edhe përgjigja e Encës është jo më pak e “hidhur”.

Por çfarë ka ndodhur mes tyre nuk dihet me siguri megjithëse kjo nuk është hera e parë që zihen publikisht.

Noizy:

“Hajdutet kam arsyje Qe vjedhin,

Ai Qe vret Ka 1 arsyje te fort Qe vendos te vrase, gjith ashtu Edhe ai Qe genjen Ka arsyjet e veta kuptohet, Por te jesh mos mirenjohes se kuptoj,

E kuptoj Qe ti don tu tregosh njerzve me kembngulje Qe je self made, Por te gjith e din se kush te beri, te gjith e din kush ishe kur ishe vetem, dhe te gjith e din se kush u bere kur u bashkove me OTR, kshuqe ate self made shko thuja dikujt tjeter jo neve, nuk esht turp te thuash Qe me Ka ndihmuar grupi, sepse don zdon ti jemi grupi ma i sukses'shem ne shqiptari, ishe a nuk ishe ti asgje nuk do ndryshoj,

Ti dhe "stafi" keni hyr ne universal me forcat tua? cili staff? Shoferi makines Apo make up artist!? Mos harro se as nuk te njifnin dhe u desht te bisedoja 30 min me to per ty dhe Qe vendosem te japim 1 shans, dhe gjith kjo bisede esht inxhizuar per prova.

Shko thirr gazetaret prap dhe jep intervist te sakte, pa rrena, se ske arsyje. Deri atehere Je jasht grupit OTR #OTR2THEFULLEST

rty4r6565655.jpg

rt44444676j.jpg

Enca:

Por nje gje qe se kam bere kurre eshte te peshtyj mbi pjaten ku kam ngrene, mbi nje person qe e kam quajtur familje, dhe nje person qe eshte larguar nga te gjithe duke me mbrojtur dhe suportuar me shume se kushdo, e dine miqte,koleget,fansat dhe Zoti se mirenjohja dhe dashuria ime ska munguar kurre (ti e di me mire se te gjithe)

Por nje gje qe me dhemb shume eshte te me mohohen meritat e mia publikisht (dhe une serish nuk bera ze por te kerkova takim privatisht per tu sqaruar si miq,nje takim qe nuk u be kurre .

Intervista ime ne Prive ne asnje pjese nuk ka shprehur mosmirenjohje dhe aq me teper vrer(sic po ben ti tani) ndaj teje.

A little reminder, I made myself ëith Apotpelqen dhe e bera veten time me pune vetem nga ana ime.

Ke qene ti ai qe me ke thene ne makine :"e urrej kur dikush thote une e kam bere x-in) duke me treguar experiencen tende me dike qe ka qene ne skene para teje dhe sot je ti ai qe e ben kete gjest te shemtuar.

Sa per deal ëith Universal, check again sepse une skam qene kurre aty me ty dhe ti nuk ke qene arsyeja e nenshkrimit tim, ndoshta duhet te flasesh me labelin serish para se te genjesh.

Dhe e fundit, askush smund te me perjashtoje nga dicka ne te cilen une kam investuar vite,energji dhe pasion.

Nje njeri qe te ka dashur apo respektuat sadopak,nuk i ben keto gjeste ne gjaknxehetesi.

Gjithsesi, your goon.

5645645644476.jpg

tyu45r446yugyukhjk.jpg

Në një intervistë në ‘Xing me Ermalin’ Noizy tha se Enca është nën menaxhimin e OTR Records dhe janë duke menduar gjëra të reja për të, duke nënkuptuar se suksesi i saj deri më tani ishte falë kompanisë së Noizyt, dhe jo personal i këngëtares.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021681070327759
array(1) { ["section"]=> string(64) "plas-sherri-dhe-akuzat-ne-publik-mes-ences-dhe-noizyt-foto-68519" }