Plas sherri live/ Artan Hoxha përplaset ashpër me Mark Markun: Kë grup kriminal ke luftuar ti kur ishe deputet, të kanë dërguar nga partia këtu

Publikuar tek: aktualitet, më 22:57 20-05-2019 Plas sherri live/ Artan Hoxha përplaset ashpër me Mark Markun: Kë grup kriminal ke luftuar ti kur ishe deputet, të kanë dërguar nga partia këtu

Gazetari i njohur Artan Hoxha është përplasur ashpër mbrëmjen e sotme me pedagogun Mark Marku.

Të dy janë të ftuar në emisionin Opinion për të folur për marrjen në pyetje të kryebashkiakut Vangjush Dako, ndërsa kanë kaluar në debat personal.

Ndërkohë që Hoxha fliste për grupet kriminale ka ndërhyrë pedagogu i gazetarisë Mark Marku duke nxitur përplasje mes të dyve. Hoxha i ka kërkuar Markut që të nxjerr provat në emisoni pasi ky i fundit iu kthye gazetarëve se po flisnin pa prova pasi në të vërtetë sipas tij Dako ishte kapur duke blerë vota.

Pjesë nga debati:

Hoxha: Kë grup ke luftuar ti, vjen këtu për të na sulmuar ne, për cfarë vjen këtu

Marku: Qetësohu njëherë...

Hoxha: Ku i ke provat, nxirri e tundi këtu

Marku: Gazetarët nuk bëjnë përgjime

Hoxha: I ke te dosaj Babale Mark, te dosja Babale

Marku: Dako është kryetari i bashkisë së dytë në Shqipari. Si dhe është një figurë e rëndësishme politike në vend. Unë refuzoj ta gjykoj Dakon të fajshëm apo të pafajshëm sepse kët duhet ta bëjë prokuroria. Ne kemi disa të dhëna që cojnë te disa grupe kriminale.

Hoxha: Mos bëj gazetarin e pavarur pasi ke qenë deputet dhe vetëm në Shqipëri ndodh kjo.

Marku: Ty të kanë dërguar këtu

Hoxha: S' më dorgon dot njeri mua, ty më duket se të kanë dërguar

Marku: Rri rri se unë di shumë

Hoxha: Nxiri ca di se gjasme di shumë

Marku: Po spo më lejnë këta

Hoxha: Po nxirri se ngele duke provokuar

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027872085571289
array(1) { ["section"]=> string(147) "plas-sherri-live-artan-hoxha-perplaset-ashper-me-mark-markun-ke-grup-kriminal-ke-luftuar-ti-kur-ishe-deputet-te-kane-derguar-nga-partia-ketu-165058" }