Plas sherri mes infermierëve, njëri prej tyre nuk pranon që të bëjë vaksinën anti-Covid

Publikuar tek: bota, më 17:58 22-01-2021 Plas sherri mes infermierëve, njëri prej tyre nuk pranon që të bëjë vaksinën anti-Covid

Një konflikt mes infermierëve ka përfunduar në dhunë fizike, pasi njëri prej tyre nuk pranonte që të bënte vaksinën anti-Covid.

Ngjarja ndodhi në Itali, në në qendrën e mbledhjes së Casa della Salute dell'Asl në Cigliano, në provincën e Vercelli.

Dy nga infermierët ishin në favor të vaksinës, ndërsa njëri prej tyre doli kundër, shkruajnë mediat italiane.

Policia ndërhyri për të qetësuar edhe burrin e infermieres, i cili ishte thirrur nga gruaja për të dalë në mbrojtje të saj.

Të dy kolegët u përpoqën me fjalë ta bindnin gruan të vaksinohej kundër Covid, por jo nuk pranoi dhe u zemërua deri në pikën që kërkoi ndihmë nga burri i saj.

Burri e kishte mbrojtur gruan e tij dhe kishte filluar një diskutim të nxehtë me dy kolegët e saj që ishin në favor të vaksinës. Në fund ai u denoncua nga dy infermierët për ndërprerje të shërbimit publik.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vodhi dozat e vaksinave anti-COVID dhe ua shpërndau miqve, arrestohet mjeku në SHBA
Ngjarja tragjike/ 25-vjeçarja vrau 5 fëmijët e saj, i vuri flakën shtëpisë dhe më pas vrau veten (ZBARDHEN DETAJET) »
Article Logic
Execution time: 0.012440204620361
array(1) { ["section"]=> string(93) "plas-sherri-mes-infermiereve-njeri-prej-tyre-nuk-pranon-qe-te-beje-vaksinen-anti-covid-235999" }