Plas sherri në burgun grek, 4 të dënuar masakrojnë me sende të forta 30 vjeçarin shqiptar

Publikuar tek: rajon, më 17:14 26-11-2020 Plas sherri në burgun grek, 4 të dënuar masakrojnë me sende të forta 30 vjeçarin shqiptar Ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun Domokou në Greqi, ku 4 të dënuar kanë sulmuar me sende të forta një 30 vjeçar shqiptar.

I riu shqiptar vuan dënimin me burgim të përjetshëm për vrasje, ndërsa pas përleshjes ai u dërgua në spitalin e Lamias për shkak të dëmtimeve të shumta trupore.

Pasi gjedja e tij shëndetësore u rëndua, ai u nis me urgjencë në spitalin e Athinës për trajtim më të specializuar, ndërkohë që tashmë ndodhet në spitalin “Evangelimos” jashtë rrezikut për jetën.

Autoritetet e burgut kanë nisur hëetimin për të zbardhur shkaqet që sollën përleshjen e përgjakshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vuçiç nuk u lejua të hynte në Kosovë, BE kritika qeverisë: Mos i politizoni marrëveshjet
Të larta shifrat e Covid-19 në Greqi, mijëra raste të reja dhe 99 viktima, janë qindra pacientë në intubim »
Article Logic
Execution time: 0.0073659420013428
array(1) { ["section"]=> string(95) "plas-sherri-ne-burgun-grek-4-te-denuar-masakrojne-me-sende-te-forta-30-vjecarin-shqiptar-229225" }