Plas sherri në derbin Bistrica-Butrinti, grushte arbitrit. Nipi i Kelmend Balilit futet në fushë

Publikuar tek: sport, më 17:16 26-11-2017 Plas sherri në derbin Bistrica-Butrinti, grushte arbitrit. Nipi i Kelmend Balilit futet në fushë

Derbi mes dy ekipeve rivale të kategorisë së parë, Bistrica e Delvinës dhe Butrinti i Sarandës nuk ka kaluar as këtë herë pa incidente.

Një karton i kuq në fund të ndeshjes ndaj mbrojtësit të Bistricës ka revoltuar tifozët dhe futbollistët në fushë, edhe pse ekipi fitoi 2 me 0.

Arbitri është qëlluar me grushte ndërsa në fushë raportohet se është futur kryebashkiaku i Delvinës Rigels Balili. Ky i fundit është nipi i Kelmend Balilit, i shpallur në kërkim për trafik ndërkombëtar droge.

Rigels Balili është futur për të qetësuar gjakrat gjatë përplasjes në fushën e blertë.

srn57ntr6un6u6uji.jpg

dtfyu76ybtrrt6bhy56.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018430948257446
array(1) { ["section"]=> string(101) "plas-sherri-ne-derbin-bistrica-butrinti-grushte-arbitrit-nipi-i-kelmend-balilit-futet-ne-fushe-100827" }