Plas sherri në Komisionin e Medias, deputetët e PD braktisin mbledhjen, zbulohet shkaku

Publikuar tek: aktualitet, më 12:03 29-01-2018 Plas sherri në Komisionin e Medias, deputetët e PD braktisin mbledhjen, zbulohet shkaku

Deputetët e PD kanë braktisur mbledhjen e e Komisionit të Medias që ishte parashikuar të fillonte në orën 10:00. Mësohet se shkak për këtë është bëra ardhja me vonesë e anëtarëve të PS.

Për këtë arsye deputetët e djathtë kanë braktisur sallën ku do të organizohej mbledhja.

Sakaë, ditën e sotme gjatë mbledhjes do të zhvillohej një video-konferencë me ministren e Arsimit, Lindita Nikolla lidhur me zbatimi e asaj që është diskutuar më herët 3 lënë në 6 orë në shkollë.

Ndërsa pritet që anëtarët e PS të zhvillojnë mbledhjen.  

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011784076690674
array(1) { ["section"]=> string(92) "plas-sherri-ne-komisionin-e-medias-deputetet-e-pd-braktisin-mbledhjen-zbulohet-shkaku-108324" }