Plas sherri në Kuvend, opozita bllokon foltoren, Ruçi ndërpret seancën: Mos bëj si halabak ti, Basha të paralajmëroj (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 11:44 01-02-2018 Plas sherri në Kuvend, opozita bllokon foltoren, Ruçi ndërpret seancën: Mos bëj si halabak ti, Basha të paralajmëroj (VIDEO)

Tension në sallën e parlamentit.

Shkak është bërë fjala e Edmond Spahos, kreu i grupit parlamentar të PD, teksa fliste për Nezar Seitajn, financierin e bandës së Habilajve. Në këtë moment, i është ndërprerë fjala nga Gramoz Ruçi, duke bërë që opozita të reagojë menjëherë dhe të bllokojë foltoren.

Ruçi u ka kërkuar deputetëve të qetësohen dhe të ulen nëpër vendet e tyre, por deputetët, përfshirë edhe Bashën nuk kanë pranuar dhe kanë protestuar kundër ndërprerjes së fjalës së Spahos.

Ruçi: Fjala është për Shezai Rrokaj. Nuk është? Atëherë Kejdi Mehmetaj, të ndërpritet seanca. Mos bëj si halabak ti, mos prek punonjësit e shërbimit , zoti Basha të paralajmëroj.

 

4.jpg

 

3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011765003204346
array(1) { ["section"]=> string(125) "plas-sherri-ne-kuvend-opozita-bllokon-foltoren-ruci-nderpret-seancen-mos-bej-si-halabak-ti-basha-te-paralajmeroj-video-108704" }