“Plisat” braktisin pa filluar ndeshjen Shqipëri-Izrael, përplasen me policinë

Publikuar tek: sport, më 22:32 12-11-2016 “Plisat” braktisin pa filluar ndeshjen Shqipëri-Izrael, përplasen me policinë

Tifo-grupi nga Prishtina, “Plisat” janë detyruar të braktisin stadiumin “Elbasan Arena” përpara fillimisht të ndeshjes Shqipëri-Izrael.

Shkak është bërë vendimi i policisë për të mos lejuar në stadium banderolën e këtij grupi, pa të cilën Pliast nuk kanë pranuar të ndjekin ndeshjen. Ngjarja është publike nga “Procesi Sportiv”.

“Ndodhem në staduimin Elbasan Arena duke pritur fillimin e ndeshjes, doja të ndaja me ju një shqetësim, më shumë se sa ngjarje e rëndomtë që ndodh me rregullat dhe policinë tonë. Tifo grupi nga Prishtina, "Plisat" nuk ju është lejuar të fusin në staduim banderolën në të cilën ishte shkruajtur vetëm emri i tifogrupit. Kjo është një gjë e padrejtë pasi tifo grupi është larguar nga stadiumi dhe normale nuk mund të kthehen më si më ose pa banderolën”, shprehet një tifoz.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025256156921387
array(1) { ["section"]=> string(80) "plisat-braktisin-pa-filluar-ndeshjen-shqiperi-izrael-perplasen-me-policine-59341" }