Plot 70 ditë protestë, banorët e Astirit nuk ndalen

Publikuar tek: aktualitet, më 17:26 12-01-2019 Plot 70 ditë protestë, banorët e Astirit nuk ndalen

Banorët e Astirit janë ngritur sërish në protestë edhe mbrëmjen e sotme, për 70 ditë radhazi.

Banorët vazhdojnë të  këmbëngulin që nuk do të ndalen derisa të anulohet projekti i Unazës së Madhe.

Gjithashtu ata kërkojnë dëmshpërblimin 100% në vlerën e tregut për banesat që preken nga ky projekt.

Edhe mbrëmjen e sotme vihet re prezenca e deputetëve të opozitës, të cilët mbështesin protestën e të gjithë banorëve të Unazës së Re.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moti i keq, gjendet i vdekur një person në Korçë (EMRI)
Fuga ironizon Muzafer Korkutin: Plaku Mere ti dhe frymën në qoftë se e ke në dorë ta merr (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011007070541382
array(1) { ["section"]=> string(57) "plot-70-dite-proteste-banoret-e-astirit-nuk-ndalen-148523" }