Plot 80 ditë, banorët e Astirit kanë vendosur të mos ndalen

Publikuar tek: aktualitet, më 17:22 22-01-2019 Plot 80 ditë, banorët e Astirit kanë vendosur të mos ndalen

Revolta e banorëve të Astirit vazhdon edhe gjatë ditës së sotme.

Ata kundërshtojnë zbatimin e projektit të Unazës së Madhe dhe kanë vendosur të mos ndalen.

Për 80 ditë radhazi, banorët e Astirit kanë bllokuar rrugën me pankarta në duar duke bërë thirrje.

Ashtu si në ditët e tjera edhe mbrëmjen e sotme vihet re prezenca e deputetëve të opozitës.

Banorët e Astirit kërkojnë dëmshpërblimin me vlerën e tregut të banesave që preken nga projekti i Unazës së Madhe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama takim te Universiteti Aleksandër Xhuvani, studentët e Elbasanit e presin me protesta
Vdekja e foshnjes 4 muajshe, reagon QSUT: U trajtua 10 ditë për fruthin »
Article Logic
Execution time: 0.011831998825073
array(1) { ["section"]=> string(65) "plot-80-dite-banoret-e-astirit-kane-vendosur-te-mos-ndalen-149872" }