Plot me peshq të mëdhenj ishte dje parlamenti por rrjetë e grep s’pamë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:41 16-01-2018 Plot me peshq të mëdhenj ishte dje parlamenti por rrjetë e grep s’pamë

Gazetari Denis Dyrnjaja i cili ndoshta ashtu si çdo shqiptar është duke pritur për lajmin e bujshëm të arrestimit të "peshqve të mëdhenj", ashtu sikurse është premtuar edhe nga ndërkombëtarët, ironizon situatën aktuale.

Po hyjmë në muajin shkurt por ende nuk kemi parë arrestimin e asnjë “peshku të madh”. E ndërsa ka ndjekur me interes seancën e parë të punimeve plenare, Dyrnjaja, nuk e ka kursyer sarkazmën që e karakterizon.

“Plot me peshq të vegjël e të mëdhenj ishte dje Parlamenti, por rrjetë e grep nuk pamë e nuk po shohim dhe mesa duket nuk do shohim. Ikin e vijnë tufat e peshqve e majmen por peshkatar t'i kapë s'po duket kundi”, përmbyll Dyrnjaja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092189311981201
array(1) { ["section"]=> string(77) "plot-me-peshq-te-medhenj-ishte-dje-parlamenti-por-rrjete-e-grep-s-pame-106742" }