Plotësohet katërshja e “The Voice of Albania”, ja ata që do përzgjedhin zërat më të mirë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:20 13-10-2016 Plotësohet katërshja e “The Voice of Albania”, ja ata që do përzgjedhin zërat më të mirë

Pas prezantimit të Alban Skenderaj, Rona Nishliut dhe Besës, trajneri që plotëson katërshen fantastike të “The Voice of Albania 6” është Xuxi, njofton Top Channel.

Xuxi është një nga artistët më urban dhe eksperimental në Kosovë. Naim Bujaku, i njohur me emrin artistik Xuxi, fillon karrierën e tij artistike në vitet ‘80, si pjesëtar i grupit “Sahara”.

Një tjetër pasion i tij i vjetër është radio. Ai punon si moderator, ka një program të vetin të cilin e drejton prej vitesh. Xuxi bën pjesë në gjeneratën e artistëve të Kosovës, të cilët revolucionarizuan kulturën muzikore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024509906768799
array(1) { ["section"]=> string(91) "plotesohet-katershja-e-the-voice-of-albania-ja-ata-qe-do-perzgjedhin-zerat-me-te-mire-56091" }