Plotfuqishmëria, Bushati i dërgon Metës informacionet shtesë

Publikuar tek: barometri, më 08:02 08-03-2018 Plotfuqishmëria, Bushati i dërgon Metës informacionet shtesë

Pas kërkesës së Presidentit Ilir Meta, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i ka dërguar kreut të shtetit informacionet shtesë rreth negociatave për kufirin detar me greqinë.

Meta kërkoi nga Bushati informacione shtesë, e tashmë letra ka mbërritur në zyrën e tij në Presidencë.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë takuar për gati një orë me dyer të mbyllura në Presidencë. Pritet për t’u parë nëse Meta do vendosë tashmë të autorizojë Bushatin për negociatat me Greqinë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071070194244385
array(1) { ["section"]=> string(66) "plotfuqishmeria-bushati-i-dergon-metes-informacionet-shtese-112548" }