Plotfuqishmëria e Bushatit, Ilir Meta pret në Presidencë Mimi Kodhelin

Publikuar tek: politike, më 20:37 15-02-2018 Plotfuqishmëria e Bushatit, Ilir Meta pret në Presidencë Mimi Kodhelin

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është duke zhvilluar një takim kryetaren e Komisionit të Politikave të jashtme Mimi Kodhelin. 

Mësohet se Takimi po realizohet në lidhje me Plotfuqishmërinë, që ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati, kërkoi dy ditë më parë.

Ministri Bushati i dërgoi letër presidentit Ilir Meta, ku i kërkoi leje për fiillmin e negiciatave me Greqinë.

Bushati me anë të letrës ka kërkuar Plotfuqishmërinë në lidhjen me një marrëveshje të pritshme për çështjet dy palëshe.

Ndërsa, pas marrjes së kësaj letre Meta ka bërë lëvizjet e radhës, duke takuar disa nga ish-presidentët e Shqipërisë, ish-kryeministrin Berisha dhe së fundmi ish-ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011720895767212
array(1) { ["section"]=> string(76) "plotfuqishmeria-e-bushatit-ilir-meta-pret-ne-presidence-mimi-kodhelin-110376" }