Plotfuqishmëria për negociatat me Greqinë, Alfred Moisiu TREGON çfarë i tha presidentit Meta

Publikuar tek: politike, më 19:55 03-03-2018 Plotfuqishmëria për negociatat me Greqinë, Alfred Moisiu TREGON çfarë i tha presidentit Meta

Ish-presidenti i Republikës Alfred Moisiu i ftuar në News 24, foli për marrëveshjen e detit me Greqinë.

Moisiu tregoi dhe bisedën me presidentin Meta në lidhje me çështjen e Plotfuqishmërisë të kërkuar nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme.

“E quajta të drejtë kërkesën e tij. Presidenti na thirri dhe e quaj një gjë pozitive. Konsultimin e quaj të mirë dhe jo që të veprosh me mendjen tënde. Dikur kur nuk kishte ligje për të qenë, vendimet i merrte pleqësia”- është shprehur ish-presidenti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02147102355957
array(1) { ["section"]=> string(98) "plotfuqishmeria-per-negociatat-me-greqine-alfred-moisiu-tregon-cfare-i-tha-presidentit-meta-112103" }