‘Po 625 mijë dollarë nga dolën?’ Braçe SULMON prokurorët e ‘lobimit rus’: Të përdorur për të pastruar imazhin e Lylzim Bashës, nga një krim që ja bën muuuuuu!

Publikuar tek: politike, më 20:52 08-11-2019 ‘Po 625 mijë dollarë nga dolën?’ Braçe SULMON prokurorët e ‘lobimit rus’: Të përdorur për të pastruar imazhin e Lylzim Bashës, nga një krim që ja bën muuuuuu! Zv.kryeministri Erion Braçe

Zv.kryeministri Erion Braçe reagon pas mbylljes së hetimeve për lobimin rus të PD në Amerikë, dhe akuzave për Lulzim Bashën, për falsifikim të dokumenteve të këtij lobimi.

Braçe sulmon prokurorët e kësaj dosjeje, duke thënë se ata janë përdorur për të pastruar imazhin e Bashës dhe PD nga një krim “që ja bënë mu”. Më tej, zv.kryeministri e konsideron vendimin e sotëm të Organit të Akuzës si qesharak dhe të turpshëm pasi prokurorët nuk kanë bërë as aq kërkim sa kanë bërë gazetarët.

“Vini re; Prokuroret pranojne se, Lylzim Basha ka fallsifikuar formularin e shpenzimeve ne KQZ, por nuk kane hetuar asnje minute shpenzimet e PD, deklaruar nga kompania nen kontrate me PD ne SHBA. Nuk kane marre as letrat qe i kane marre te gjithe gazetaret, te gjithe! Eeej, jo deshmine e Nik Muzin, por as letrat qe ai ka depozituar ne Departamentin e Drejtesise! A e kuptoni se cfare hetimi leshi kane bere?”, shkruan Erion Braçe.

Zv.kryeministri Braçe shtron pyetjen se nga dolën 625 mijë dollarë, të cilat shtetasi Nik Muzin i ka deklaruar para drejtësisë Amerikane, si të dërguara nga PD.

“Pyetja ishte dhe eshte: NGA DOLEN 625 MIJE DOLLARE QE NIK MUZIN KA DEKLARUAR TE PAGUARA NGA PD NE SHBA? Prokuroret as kane marre deklaratat, as kane numeruar parate, as kane hetuar per burimin e tyre! Thone qe ka falsifikuar formularin, por nuk thone per sa para behet fjale, nuk thone as cili eshte burimi i parave”, vijon ai.

Reagimi i Braçes:

PO 625 MIJE DOLLARE NGA DOLEN??!! Koli, Kloli, Tani, Toni, Tela, Lela, me lejen tuaj, a mund te flase per keto parate? Duken shume para, duhet folur apo jo?

Atehere, vendimi i sotem i dy prokuroreve eshte qesharak, i turpshem dhe i neveritshem!

PROKURORET NUK KANE HETUAR, NUK KANE BERE AS AQ SA KANE BERE GAZETARET NE SHQIPERI, SHBA E SKOCI!

DY PROKURORET, JANE PERDORUR MU ASHTU SIC THOTE PD NE TRAKTIN E SAJ; PER TE PASTRUAR IMAZHIN E LYLZIM BASHES DHE PARTISE SE TIJ NGA NJE KRIM QE JA BEN MUUUUUU!

E kane bere tani, me nxitim, para ngritjes se Prokurorise Speciale Kunder Korrupsionit, lende e se ciles kjo ceshtje eshte, PER TA MBYLLUR, VARROSUR!

Sic i varrosen Kalimashin, Levan-Tepelenen e Levan-Vloren, vrasjet e 21 janarit dhe shitjen e detit!

Te gjitha krime te parashikuara ne ligj, por te pandeshkuara kurre prej prokuroreve e gjykatesve te tij;

PERMBARUESI I PUNEVE TE NDYRA TE LYLZIM BASHES, NJE ISH ZYRTAR I KORRUPTUAR I QEVERIVE KU AI ISHTE PJESE, JA DOLI SERISH.

Vini re; Prokuroret pranojne se, Lylzim Basha ka fallsifikuar formularin e shpenzimeve ne KQZ, por nuk kane hetuar asnje minute shpenzimet e PD, deklaruar nga kompania nen kontrate me PD ne SHBA.

Nuk kane marre as letrat qe i kane marre te gjithe gazetaret, te gjithe! Eeej, jo deshmine e Nik Muzin, por as letrat qe ai ka depozituar ne Departamentin e Drejtesise!

A e kuptoni se cfare hetimi leshi kane bere?

Pyetja ishte dhe eshte: NGA DOLEN 625 MIJE DOLLARE QE NIK MUZIN KA DEKLARUAR TE PAGUARA

NGA PD NE SHBA?

Prokuroret as kane marre deklaratat, as kane numeruar parate, as kane hetuar per burimin e tyre!

Thone qe ka falsifikuar formularin, por nuk thone per sa para behet fjale, nuk thone as cili eshte burimi i parave.

Ato para jane paguar, jane deklaruar te paguara ne SHBA! Prokuroret, me vendimin e tyre, thjesht i kane “pastruar” sot, sic Lylzim Basha ka kerkuar!

Turp e faqja e zeze!

Nuk i hidhni dot hi syve kujt, ceshtja eshte shume e thjeshte, e bere fije fije si krim, publikisht, kudo!

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0077800750732422
array(1) { ["section"]=> string(157) "po-625-mije-dollare-nga-dolen-brace-sulmon-prokuroret-e-lobimit-rus-te-perdorur-per-te-pastruar-imazhin-e-lylzim-bashes-nga-nje-krim-qe-ja-ben-muuuuuu-185204" }