'Po bëhemi gati për zgjedhjet', Balla: Duhet të fillojë puna që tani, çdo ndërprje e mandatit është...

Publikuar tek: aktualitet, më 14:28 23-07-2019 'Po bëhemi gati për zgjedhjet', Balla: Duhet të fillojë puna që tani, çdo ndërprje e mandatit është...

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla është shprehur sot se PS, do të fillojë përgatitjet për zgjedhjet e 2021.

'Pas përfundimit të zgjedhjeve të 30 qershorit,  vëndmendja jonë do të jetë te punët e rëndësishme. Do të marrim pak kohë edhe për pjesën e organizimit politik të partisë.

Kujtoj që zgjedhjet e 2021 nuk janë larg, janë vetëm 22 muaj larg që do të thotë duhet të fillojë puna që tani për përgatitjen e zgjedhjeve.

Ne kemi thënë prej muajsh PS, do t'i qendrojë besnik mandatit të 25 qershorit 2017 të dhënë nga populli shqiptar.

Çdo ndërprerje e mandatit në vlerësimin tim,  është një besëthyerje e besimit të dhënë nga votuesit.

Votuesi të jep një mandat dhe ne do ta çojmë këtë mandat deri në fund me angazhimin për të fituar edhe një nmandat të tretë për PS', u shpreh Balla nga studio e Neës24.

Më shumë ngja fjala e Ballës:

Është e rëndësihme që të fillojmë të ngremë formut e ko,unikimit me qytetarët.

Procesi i hapjes për anëtarësimin në parti do të afrojë sa më shumë motra e nëna që do çojnë drejt jë barazie gjinore.

Ne gjithmonë kemi bërë rifreskim e përshtatje të strukturës.

Pas përfundimit të zgjedhjeve vëmendja jonë do të jetë te punët e rëndsishmë. Do të marrim pak kohë edhe për pjesën e organizimit politik të partisë.

Kujtoj që zgjedhjet e 20121 nuk janë larg, janë vetëm 22 muaj larg që do të thotë duhet të fillojë puna që tani për përgatitjen e zgjedhjeve.

Ne kemi thënë prej muajsh PS, do t'i qendrojë besnik mandatit të 25 qershorit 2017 të dhënë nga populli shqiptar.

Çdo ndërprerje e mandatit në vlerësimin tim është një besëthyerje e besimit të dhënë nga votuesit.

Votuesi të jep një mandat dhe ne do ta çjmë këtë mandat deri në fund me angazhimin për të fituar edh enjë nmandat të tretë për ps .

Mandati i kryetarit të PS është i ngjashëm me të njëjën procedurë që ndiqet nga parti të tjera Europiane. Madatin e kreut të PS e përcakton vota dhe ne e kemi sanksionur që në momentin kur partia fiton zgjedhjet kryetari rikonfirmohet në detyrë.

Edi Rama në krye të PS mbart votën e  764 mijë shqiptarëve të të cilët i kanë besuar të jetë kreu i PS dhe kryeministër.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022871017456055
array(1) { ["section"]=> string(101) "po-behemi-gati-per-zgjedhjet-balla-duhet-te-filloje-puna-qe-tani-cdo-nderprje-e-mandatit-eshte-173081" }