‘Po bëhet shkak për aksidente me vdekje’, banorët protestë në Shkodër: Ka 7 vite që është bërë si rrugë, por nuk ka drita, të zgjidhet problemi

Publikuar tek: aktualitet, më 10:44 27-09-2020 ‘Po bëhet shkak për aksidente me vdekje’, banorët protestë në Shkodër: Ka 7 vite që është bërë si rrugë, por nuk ka drita, të zgjidhet problemi

Rreth 50 banorë të fshatit Hot i Ri në njësinë Administrative Rrethina të Bashkisë Shkodër kanë dalë në protestë duke bllokuar rrugën që lidh që lidh Postribën me Shkodrën.

Ata janë shprehur se rruga e tyre ka 7 vite që është bërë por mungojnë dritat duke e kthyr ketë rrugë në rrezik dhe burim aksidentesh, shpesh me pasojë vdekje.

Banorët janë ulur në rrugë duke bllokur kështu qarkullimin dhe janë shprehur se do të protestojnë deri sa të ketë një zgjedhje të këtij problemi.

Banorët iu kërkojnë institucioneve përgjegjëse që të marrin masat për të mundësuar ndriçim në këtë aks rrugor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011007070541382
array(1) { ["section"]=> string(144) "po-behet-shkak-per-aksidente-me-vdekje-banoret-proteste-ne-shkoder-ka-7-vite-qe-eshte-bere-si-rruge-por-nuk-ka-drita-te-zgjidhet-problemi-221827" }