Po bën namin në SHBA, ‘Facebook’ sjell aplikacionin e ri dhe të gjithë do të fiksohen pas tij

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:48 03-11-2019 Po bën namin në SHBA, ‘Facebook’ sjell aplikacionin e ri dhe të gjithë do të fiksohen pas tij Mark Zucerberg

‘Preventive Healthcare’, është aplikacioni më i ri që Facebook ka krijuar për përdoruesit e tij, me qëllim parandalimin e tumoreve, sëmundjeve të zemrës dhe atyre sezonale.

Ky aplikacion do t’i ndihmojë përdoruesit që të ndjekin hap pas hapi ekzaminimet parandaluese të sëmundjeve të sipërpërmendura.

Mark Zucerberg është duke bashkëpunuar me organizata mjekësore për të përditësuar të dhënat dhe për të siguruar edhe më shumë informacion.

Për momentin aplikacionin mund ta përdorin vetëm ata që ndodhen në SHBA, pritet të hidhet edhe në Europë por drejtuesit e ‘Facebook’, ende nuk kanë dhënë një datë të saktë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plas sherri: Samanta Karavella sulmon ashpër Young Zerkën dhe Ronela Hajatin
E merr malli për shtëpinë, ministri Klosi publikon FOTON e veçantë të fëmijëve »
Article Logic
Execution time: 0.011216878890991
array(1) { ["section"]=> string(97) "po-ben-namin-ne-shba-facebook-sjell-aplikacionin-e-ri-dhe-te-gjithe-do-te-fiksohen-pas-tij-184552" }