Po bëni plane, hidhini një sy motit për ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:04 09-08-2020 Po bëni plane, hidhini një sy motit për ditën e sotme Ilustruese

Edhe ditën e sotme moti do të jetë me vranësira dhe reshje të lehta shiu.

 

“Përshëndetje nga SH.M.U dhe më poshtë po ju njohim me parashikimin e motit sa i përket kësaj fundjave!

Përmirësim i lehtë pritet të vijë gjatë ditës së Diel me më tepër orë me kthjellime por edhe alternime vranësirash. Në relievet kodrinore-malore këto vranësira në orët e nxehta të ditës do të shoqërohen me reshje shiu afatshkurtër në formën e shtrëngatave dhe stuhive. Por, sa i përket vijës bregdetare – ndryshe nga dita e shtunë – parashikohet që të ketë më tepër orë me diell për ata që tashmë ndodhen me pushime”, thuhet në parashikim.

auto_mo21596921324.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010468006134033
array(1) { ["section"]=> string(59) "po-beni-plane-hidhini-nje-sy-motit-per-diten-e-sotme-216536" }