Po dilte nga Shqipëria, aksidentohet në kufirin grek ‘Benzi’ i mbushur me afro 1 kuintal kanabis

Publikuar tek: aktualitet, më 12:15 11-07-2020 Po dilte nga Shqipëria, aksidentohet në kufirin grek ‘Benzi’ i mbushur me afro 1 kuintal kanabis Foto ilustruese

Një makinë me afro 1 kuintal kanabis është bllokuar nga Policia Kufitare, në hyrje të territorit grek.

Paraprakisht, bëhet me dije se drejtuesi i mjetit tip “Mercedes Benz” sapo kishte dalë nga kufiri i gjelbërt mes Shqipërisë dhe Greqisë dhe është aksidentuar. Menjëherë pas aksidentit shoferi e ka braktisur mjetin dhe është larguar.

Drejt vendngjarjes ka shkuar Policia Kufitare e cila ka gjetur 94.7 kg kanabis brenda ‘Benzit’. Nga hetimet intensive është zbuluar drejtuesi grek i mjetit dhe është prangosur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009929895401001
array(1) { ["section"]=> string(100) "po-dilte-nga-shqiperia-aksidentohet-ne-kufirin-grek-benzi-i-mbushur-me-afro-1-kuintal-kanabis-213529" }