Po ecte me biçikletë, makina përplas për vdekje shqiptarin në SHBA

Publikuar tek: bota, më 21:51 24-05-2020 Po ecte me biçikletë, makina përplas për vdekje shqiptarin në SHBA

Një emigrant shqiptar ka humbur jetën në Shtetet e Bashkuara pasi është përplasur nga një makinë, teksa po ecte me biçikletë.

Bëhet fjalë për 79-vjeçarin Zudi Daci nga Dibra e Madhe i cili nga një kamion rreth orës 08:20 të mëngjesit të së premtes.

Policia amerikane ndaloi shoferin e kamionit, shtetasin 43-vjeçar, Faustino Rebollar-Garcia.

Zudi Daci, ishte veteran i arsimit në Dibër të Madhe, shkrimtar dhe veprimtar i njohur i këtij komuniteti.

“Ai ishte idhulli im. Ishte në gjendje shumë të mirë. Njeri shumë i mirë dhe kurrë nuk u konfliktua me dikë. Pasi kaloi disa javë shqetësime nga situata e koronavirusit, zgjodhi që të dilte me bicikletë për të qenë në formë”, ka thënë nipi i tij Jim Lleshi për mediat amerikane.

fhretu4r5uj45rjfgj.jpg

Zudi Daci

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093441009521484
array(1) { ["section"]=> string(72) "po-ecte-me-biciklete-makina-perplas-per-vdekje-shqiptarin-ne-shba-207657" }