‘Po Edita Tahirin kur do ta thërrasin?’, Vasili: Haga kërkon politikanët që janë kundër ndryshimit të kufijve me Serbinë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:27 20-07-2019 ‘Po Edita Tahirin kur do ta thërrasin?’, Vasili: Haga kërkon politikanët që janë kundër ndryshimit të kufijve me Serbinë

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, njëherazi dhe për thirrjen e tij në Gjykatën Speciale të Hagës.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, Vasili shprehet se pse nuk thërrasin të dëshmojë edhe politikanen Edita Tahiri.

Pasi kjo e fundit është shprehur hapur kundër ndryshimit të kufijve, por vetëm Haradinajn dhe Jakup Krasniqin.

Statusi i plotë:

Po Edita Tahirin kur do ta therrasin?

Ramushin e therrasin ne tribunalin e Hages, Jakup Krasniqin po ashtu.

Ata kane kundershtuar pa asnje kompromis,me shume patrotizem dhe me gjithe zemer ndryshimin e kufijve te Kosoves me Serbine.

Po Edita Tahirin kur do ta therrasin, sepse edhe ajo ka kundershtuar me shume force ndryshimin e kufijve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034367084503174
array(1) { ["section"]=> string(122) "po-edita-tahirin-kur-do-ta-therrasin-vasili-haga-kerkon-politikanet-qe-jane-kunder-ndryshimit-te-kufijve-me-serbine-172797" }