Po eksploronin një tunel nënujor, dy zhytës zhduken në thellësitë e El Dudu  

Publikuar tek: bota, më 15:44 12-02-2019 Po eksploronin një tunel nënujor, dy zhytës zhduken në thellësitë e El Dudu   

Dy zhytës janë zhdukur në thellësinë e një lagune në Santo Domingo, gjatë një eksplorimi të një tuneli nënujor.

Të dy janë zhdukur pa lënë asnjë gjurmë që nga e shtuna. Të dy të apasionuarit me zhytjet janë Carlo Basso, 43 vjeç dhe Carlo Berbieri, 56 vjeç, të dy nga Levanto. Ata ishin zhytur në liqenin e El Dudu, në provincën e Maria Trinidad Sanchez në Republikën Domenikane.

Bëhet fjalë për një vend të mbrojtur dhe një ambient nënujor të pasur me shpella, tunele që arrijnë deri në 100 metra thellësi.

Për kërkimet e të dy burrave janë mobilizuar autoritetet lokale, njerëz të ushtrisë dhe skuadrat e ndihmës së shpejtë.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013070821762085
array(1) { ["section"]=> string(81) "po-eksploronin-nje-tunel-nenujor-dy-zhytes-zhduken-ne-thellesite-e-el-dudu-152503" }