Po flinte brenda makinës, policia vret reperin në SHBA

Publikuar tek: bota, më 12:12 13-02-2019 Po flinte brenda makinës, policia vret reperin në SHBA

Policia kaliforniane e Six Vallejo, në San Francisco, ka vrarë një reper me ngjyrë, teksa flinte në makinën e tij.

Viktima quhet Willie Mçoy 20 vjeç. Familja e tij e ka denoncuar si një vrasje me sfond racist, duke nënvizuar që nuk ka asnjë justifikim për përdorimin e forcës kundër një personi që fle dhe nuk përbën kërcënim.

Sipas versionit të policisë, policët kishin shkuar për të kontrolluar Mçoy pasi një punonjës i Taco Bell kishte njoftuar policinë, që një njeri kishte mbështetur kokën mbi timonin e makinës së tij jashtë lokalit.

I riu ndodhej në veturë me dyert e mbyllura dhe nuk i është përgjigjur thirrjes së parë të policisë. Ndërkohë në prehër i riu mbante një armë.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012912034988403
array(1) { ["section"]=> string(60) "po-flinte-brenda-makines-policia-vret-reperin-ne-shba-152596" }