Po fliste para gazetarëve, kryeministri i Australisë ndërpritet nga pronari i revoltuar: Largohu nga bari (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:15 06-06-2020 Po fliste para gazetarëve, kryeministri i Australisë ndërpritet nga pronari i revoltuar: Largohu nga bari (VIDEO) Momenti kur pronari i tokës i kërkon kryeministrit të largohet nga bari

Kryeministi i Australisë Scott Mirrison po zhvillonte një konferencë, kur është ndërprerë nga pronari i shtëpisë i cili i ka kërkuar të largohet nga bari.

Mirrison po zhvillonte një takim në qytetin e  New South Wales ku po prezantonte dhe paktën e re stimuluese për sektorin e ndërtimit, por në një moment është ndërprerë nga pronari i një shtëpie i cili i ka kërkuar të largohet, pasi aty ku ka shkelur është pronë private.

‘A mund të largoheni nga bari ju lutem’, është dëgjuar të thotë pronari i tokës.

‘Sigurisht, le të lëvizin nga këtu’ është përgjigjur kryeministri.

Video u shpërnda menjëherë në rrjetet sociale dhe ka marrë me mijëra komente pasi ishte hera e parë që ndodhte diçka e tillë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.003572940826416
array(1) { ["section"]=> string(116) "po-fliste-para-gazetareve-kryeministri-i-australise-nderpritet-nga-pronari-i-revoltuar-largohu-nga-bari-video-209273" }