Po ia bëre Tiranës, ta bën mbrapsht. Kushdo që urinon do i kthehet mbrapsht (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 14:36 30-11-2015

Kushdo që do të urinojë në ambjente publike, do t'i kthehet mbrapsht. Ky është ndëshkimi më i ri që do të marrë kushdo që ndot mjediset e përbashkëta.

“Po ja bëre Tiranës, Tirana ta bën mbrapsht! Merr 1 min kohë dhe shiko se si Bashkia e Tiranës, me ndihmën e kompanisë Dekoll, i përgjigjet ndotësve publikë. ‪#‎BojeHidrofobike”, shkruan kryebashkiaku Erion Veliaj.

San Francisko dhe Hamburgu janë qytetet e vetëm në botë që përdorin këtë lloj boje dhe Tirana duket se do jetë qyteti i tretë. Po si funksionon? Kompania është duke lyer me këtë lloj boje të gjitha vendet që deri më tani përdoren nga ndotësit dhe në momentin që kushdo do urinojë mbi të, urina do t'i kthehet mbrapsht. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0043468475341797
array(1) { ["section"]=> string(85) "po-ia-bere-tiranes-ta-ben-mbrapsht-kushdo-qe-urinon-do-i-kthehet-mbrapsht-video-26604" }