Po ktheheshin nga funerali, 400 motoçikleta thyejnë rregullat për koronavirusin, bllokojnë rrugën dhe 'sfidojnë' policinë (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 19:50 04-04-2020 Po ktheheshin nga funerali, 400 motoçikleta thyejnë rregullat për koronavirusin, bllokojnë rrugën dhe 'sfidojnë' policinë (FOTO-VIDEO)

Qindra motoçikleta kanë vërshuar në rrugët e Queens, New York të premten, pasi morën pjesë në një funeral, duke mos respektuar urdhrat e mos-grumbullimit dhe distancimit social.

Video tregon dy policë që përpiqen të rregullojnë trafikun në pjesën xhamaikane të Queens, rreth orës 10:30 të mëngjesit. 

Shoqata Benevolent e Sergeants, që përfaqëson 13,000 reshterë aktivë dhe të pensionuar të policisë së New York-ut, postoi videon problematike dhe "shpërtheu" me kritika ndaj kryetarit të komunës Bill de Blasio, raporton daily mail.

26807102-8187529-image-a-33_1586015856475.jpg

26807078-8187529-image-a-36_1586015926506.jpg

26807068-8187529-image-a-40_1586015965455.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010999202728271
array(1) { ["section"]=> string(142) "po-ktheheshin-nga-funerali-400-motocikleta-thyejne-rregullat-e-koronavirusit-bllokojne-rrugen-kryesore-dhe-sfidojne-policine-foto-video-201367" }