Po ktheheshin nga takimi me Ramën, FRESSH-istëve iu zihet pritë në rrugë, shpërthen zjarri (VIDEO EKSKLUZIVE)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:21 26-04-2017 Po ktheheshin nga takimi me Ramën, FRESSH-istëve iu zihet pritë në rrugë, shpërthen zjarri (VIDEO EKSKLUZIVE)

Një grup të rinjsh socialistë nga Erseka janë përballur mbrëmjen e sotme me një ngjarje të paprecedent teksa po ktheheshin në qytet me autobus, pas pjesëmarrjes në mitingun e Partisë Socialiste në Korçë.

Autobusi me të rinjtë e FRESSH Ersekë është detyruar të ndalet përpara një “prite” të ngritur në mes të rrugës, në fshatin Qinam pranë Ersekës, raporton Newsbomb.al.

Rruga, sipas tyre është e bllokuar me gurë dhe goma të cilave iu është vënë flaka nga persona të paidentifikuar.

Të rinjtë socialistë predentojnë se bllokimi i rrugës është kryer nga militantë të Partisë Demokratike.

Newsbomb.al ka siguruar videon ekskluzive ku dallohen dhjetëra të rinj socialistë të cilët kanë zbritur nga autobusi, ndërsa në mes të rrugës dallohen gomat që digjen.

Nga ngjarja nuk raportohet për persona të lënduar por ata shpehen se kanë përjetuar çaste frike. /Newsbomb.al

VIDEO:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Targetet në portin e Durrësit janë nisur disa orë me vonesë, zbuloni arsyen
Shpejtësi e lartë dhe parakalimi i gabuar, përplasen dy makina në Fushë-Krujë, plagosen 3 persona; Njëri në gjendje kritike »
Article Logic
Execution time: 0.010553121566772
array(1) { ["section"]=> string(111) "po-ktheheshin-nga-takimi-me-ramen-fressh-isteve-iu-zihet-prite-ne-rruge-shperthen-zjarri-video-ekskluzive-76566" }