‘Po mbroni mafian!’, sherr mes panelistëve në studio: Do të bëj të 99-at, dil jashtë ose...

Publikuar tek: politike, më 22:52 25-01-2021 ‘Po mbroni mafian!’, sherr mes panelistëve në studio: Do të bëj të 99-at, dil jashtë ose... Gjata - Çupi

Një debat i ashpër i cili ka degraduar dhe në fyerje ka ndodhur sot në mbrëmje në emisionin “Open”.

Përfaqësuesi ligjor i PD, Çlirim Gjata akuzoi tërthorazi Frrok Çupin dhe Plarent Ndrecën se me deklaratat e tyre po mbrojnë mafian.

Çupi i ka kërkuar ta tërheqë mbrapsht ose do përballet me të në gjyq.

Gjata: E di çfarë po ndodh këtu? Këtu po dëgjojmë që po mbrohet mafia. Në këtë studio.

Ndreca: Çfarë thua? Kush po mbron mafian?

Gjata: Ja në këtë studi po dëgjojmë nga ju që po e mbroni.

Çupi: Tërhiqe atë që the, çfarë është kjo? Si mund të më akuzosh mua se mbroj mafian?! Mbroj unë mafian?

Gjata: Po.

Çupi: Nuk thoni dot që mbroj mafian, se unë të hedh në gjyq.

Gjata: Po ja e thashë...

Çupi: Nuk e thua dot se të bëj të 99-at unë...

Gjata: Ja e thashë, ti po ti, di vetëm të ofendosh.

Çupi: Ose dil nga studio ose duhet të provosh që ne mborjmë mafian

Gjata: Po ju këtu po thoni që kjo është kot, këto janë llafe kot...

Çupi: Aty nuk ka ngjarje ju thoni...

Gjata: Ata janë mafioza, ju i mbroni, s’ke argument dhe ke vetëm fyerje.

Çupi: Këtu nuk ka asnjë fakt asnjë ngjarje.

Gjata: A janë mafiozë ata aty?

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Iu përmend emri në përgjime, reagon Ilir Kulla: Shefi i antimafias nuk takohet në lokalet e “Zogut të Zi”, me 180 milionë euro blije qeverinë e parlamentin
Niko Peleshi: Edhe PS ka gabime, në raport me konkurentët jemi më të mirët »
Article Logic
Execution time: 0.011623859405518
array(1) { ["section"]=> string(89) "po-mbroni-mafian-sherr-mes-panelisteve-ne-studio-do-te-bej-te-99-at-dil-jashte-ose-236396" }