“Po na shembet shtëpia”, gazetarja e shqetësuar për banesën e saj

Publikuar tek: aktualitet, më 19:24 28-11-2015 “Po na shembet shtëpia”, gazetarja e shqetësuar për banesën e saj Zona ku ndodhet pallati qe rrezikon te shembet

Një pallat në zonën e “Kopështit Botanik” rrezikon shembjen dhe dhjetra familje janë evakuuar. Edhe banesa e gazetares Anduena Llabani është në këtë pallat  të cilit i është ndërprerë dhe energjia elektrike.

“Po na shëmbet shtepia...nje zot e di kur do vin dhe dritat!!” shkruan Llabani.

Policia e Shtetit ka bërë me dije se evaukimi i banorëve të pallatit, që rrezikon shembjen e plotë, ka nisur që më datë 26. Nga ana tjetër, blutë bëjnë me dije se janë shpërngulur 34 familje në një hotel, ndërsa sot janë evakuuar 7. Shkak për këtë rrezik shembje dyshohet të jetë cilësia e dobët e punimeve të firmës ndërtuese.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shikoni çfarë lexojnë fëmijët: “Gjyshja p*rdhte gjithë ditën, drejtori i Tirana Festival denoncon shtëpinë botuese
Zbardhen përgjimet e grupit të heroinës. Kodet e përdorura: O shoku, edhe 10 litra vaj kam »
Article Logic
Execution time: 0.014049053192139
array(1) { ["section"]=> string(68) "po-na-shembet-shtepia-gazetarja-e-shqetesuar-per-banesen-e-saj-26490" }