Po ndodh: Nis ndërtimi i 'murit Trump', ja pamjet nga droni

Publikuar tek: bota, më 22:31 06-10-2017 Po ndodh: Nis ndërtimi i 'murit Trump', ja pamjet nga droni

Ashtu siç kishte premtuar presidenti amerikan Donald Trump, ka nisur ndërtimi i një muri gjigand në kufi me Meksikën.

Në Jug të Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë vendosur dy parafabrikatet e para prej betoni, 9x9 metra të larta secila dhe punimet pritet të vijojnë më tej.

Por megjithëse Trump u zotua se për ndërtimin e murit do të paguante Meksika, diçka e tillë nuk ndodhi e tashmë janë 21 miliard dollarë që duhet të dalin nga xhepat e taksapaguesve amerikanë.

ujk6ujk67k7ik7k.jpg

yhj57jyt7j6jk.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Panuçi flet pas ndeshjes: I dhuruam dy gola Spanjës
Kreu marrëdhënie seksuale me të miturin, 16 muaj burg për mësuesen »
Article Logic
Execution time: 0.012037992477417
array(1) { ["section"]=> string(61) "po-ndodh-nis-ndertimi-i-murit-trump-ja-pamjet-nga-droni-95010" }