Po ndodh/ Qytetarë dhe aktivistë të Vetëvendosjes protestojnë kundër vizitës së Vuçiç (PAMJE LIVE)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:57 20-12-2019 Po ndodh/ Qytetarë dhe aktivistë të Vetëvendosjes protestojnë kundër vizitës së Vuçiç (PAMJE LIVE) Nga protesta kunder vizites se Vuçiç ne Tirane

Qytetarë dhe aktivistë të shumë të Lëvizjes Vetëvendosje po protestojnë në këto momente para Hotel Rogner, ku po zhvillohet takimi mes Ramës, Vuçiç e Zaev.

Ky takim zhvillohet në kuadër të Samitit të Shengenit Ballkanik, ndërsa qytetarë dhe aktivistë të shumtë janë kundër këtij takimi dhe vizitës së Presidentit serb Vuçiç në Tiranë, pasi rreth një javë më parë ky i fundit e quajti masakrën e Reçakut të fabrikuar.

Forca të shumta policie kanë rrethuar aktivistët e Vetëvendosjes të cilët brohorasin emrin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe emrin e Adem Jasharit.

Ndiqni pamjet live:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasje para Kryeministrisë, policia zhvendos me forcë protestuesit kundër vizitës së Vuçiç (PAMJET)
Hetues i komunizmit, gazetari i del në mbrojtje kreut të SPAK: Më kujtohen ata që akuzojnë Kadarenë pse s’vdiq »
Article Logic
Execution time: 0.014700889587402
array(1) { ["section"]=> string(102) "po-ndodh-qytetare-dhe-aktiviste-te-vetevendosjes-protestojne-kunder-vizites-se-vucic-pamje-live-189963" }