Po ngjiteshin në Himalaje, zhduken tetë alpinistët

Publikuar tek: bota, më 23:48 01-06-2019 Po ngjiteshin në Himalaje, zhduken tetë alpinistët

Një grup prej tetë alpinistësh është zhdukur gjatë ngjitjes në Himalaje në Indi.

Ekipi, i cili përfshin katër vetë nga Mbretëria e Bashkuar, dy amerikanë, një australian dhe një indian filloi ngjitjen në Himalaje më 13 maj.

Gjithë anëtarët e ekipit prej 12 vetësh duhet të ktheheshin në bazë siç ishte planifikuar, në datën 25 maj, mirëpo tetë prej tyre nuk u kthyen.

Menjëherë një ekip shpëtimi u nis në kërkim të tyre, shkruan BBC, por deri më tani pa asnjë rezultat.

Ndërkohë nesër pritet që një helikopter i Forcave Ajrore Indiane të përdoret për gjetjen e tyre.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013065099716187
array(1) { ["section"]=> string(56) "po-ngjiteshin-ne-himalaje-zhduken-tete-alpinistet-166586" }