Po punonin parcelën me kanabis në Tiranë arrestohen katër persona

Publikuar tek: aktualitet, më 09:15 05-06-2015 Po punonin parcelën me kanabis në Tiranë arrestohen katër persona

Policisë e Tiranës  në bazë të një hetimi disa ditor për kultivim të lëndëve narkotike bëri të mundur arrestimin nën kushtet e flagrancës për shtetasit:

1- Adnand Cullhaj, 19 vjeç lindur dhe banus në Tiranë

2- Mustafa  Cullhaj,  47 vjeç  lindur dhe banues në Tiranë.

3- Lulzim   Cullhaj,   18 vjeç,  lindur dhe banues në Tiranë

4- Besnik   Cullhaj,  41 vjeç  lindur dhe banues në Tiranë

Këta shtetas u arrestuan në flagranë pasi u kapën brenda parcelës duke punuar  e cila ishte në vëzhgim prej disa ditësh. Në këtë parcelë u gjendën dhe asgjasuan 350 rrenjë bimë e dyshuar “Cannabis Sativa” dhe gjithashtu  në cilësinë e provës material ju sekuestruan dy automjete.

Materialet në ngarkim të autorëve do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike e kryer në bashkëpunim”. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Forumi mysliman shqiptar: Sot në faljen e të premtes, t’i japim përgjigje ISIS
Almir Daci nga Pogradeci, terroristi që kërcënoi shqiptarët. Disa versione të videos hiqen nga ''Youtube'' »
Article Logic
Execution time: 0.01288104057312
array(1) { ["section"]=> string(71) "po-punonin-parcelen-me-kanabis-ne-tirane-arrestohen-kater-persona-12735" }