“Po qaja si fëmijë i vogël, ai më tha se s’po ja del”, i vëllai në luftë me Covid-19, deputeti rrëfen tmerrin dhe u bën thirrje të gjithëve

Publikuar tek: rajon, më 14:53 27-01-2021 “Po qaja si fëmijë i vogël, ai më tha se s’po ja del”, i vëllai në luftë me Covid-19, deputeti rrëfen tmerrin dhe u bën thirrje të gjithëve Ilustruese

Deputeti grek, Giannis Kallianos ka folur për gjendjen e rëndë të vëllai, i cili prej disa ditësh është i prekur nga koronavirusi.

Me anë të një postimi në rrjtet sociale ai shkruan se vëllai i tij është në gjendje të rënduar, në spital dhe se po lufton me jetën.

Deputeti me fjalë që prekin, u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të zbatojnë rregullat, duke thënë se koronavirusi u rrezikon jetën.

“Jam përpjekur të rri i qetë gjatë gjithë këtyre ditëve sepse psikologjikisht nuk jam aspak në rregull, por zemërimi im është i lartë ndaj mohuesve të maskës dhe të gjithëve që mendojnë se nuk ka Coronavirus.

Vëllai im është shtruar në spital për ditë me koronavirus, me oksigjen për shkak problemit të frymëmarrjes, me 40 temperaturë, ethe për disa ditë, me pneumoni.

Ditën tjetër nuk shkonte mirë. Ethet nuk po binin për ditën e 10-të dhe ngopja e oksigjenit të tij po zvogëlohej vazhdimisht.

Uroj që asnjë person në botë të mos e kalojë këtë dhimbje në zemër dhe ankth që familja ime dhe e tij po përjetojnë këto ditë. Ditën tjetër qaja vetëm si fëmijë i vogël sepse e mora në telefon dhe ai po rrinte pa thënë qoftë edhe një fjalë. Me tha qe nuk shkon mire dhe qe ka shume frike. Ndjeva sikur nuk mund të bëja asgjë për ta ndihmuar, madje as të shkoja ta takoja. Ai ishte shumë i frikësuar, në një dhomë me një fëmijë tjetër dhe ata po zhvillonin betejën së bashku. Fatmirësisht ata të dy po përmirësohen shumë ngadalë por në mënyrë të qëndrueshme.

Ju lutemi kini shumë kujdes, nuk mund ta imagjinoni sa probleme krijon Coronavirusi.

Vaksinohuni kur të jetë koha juaj. Kujdes, mbani maska, mos harroni asnjë sekondë të jeni përgjegjës. Ju lutem, e jetoj nga afër,” shkruan ai ndër të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidentja e Kosovës kërcënohet me vdekje, Vjosa Osmanit i dërgojnë mesazhet shokuese
Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, në 24 orë raportohen 301 raste të reja »
Article Logic
Execution time: 0.011142015457153
array(1) { ["section"]=> string(141) "po-qaja-si-femije-i-vogel-ai-me-tha-se-s-po-ja-del-i-vellai-ne-lufte-me-covid-19-deputeti-rrefen-tmerrin-dhe-u-ben-thirrje-te-gjitheve-236605" }