Po shkonte në koncert, aksidentohet dhe vdes reperi i njohur

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:23 09-02-2019 Po shkonte në koncert, aksidentohet dhe vdes reperi i njohur Foto ilustruese

Reperi i njohur Cadet ka humbur jetën në një aksident me makinë teksa po shkonte në koncert në Staffordshire.

Familja e reperit dha lajmin në llogarinë e tij zyrtare në Instagram.

“Ne, familja e Blaine Cameron Johnson, i njohur ndryshe si Cadet po ndajmë me ju një lajm të trishtuar. Gjatë orëve të parë të mëngjesit të 9 shkurtit Cadet ka vdekur,”-shkruhet në njoftimin e familjes së reperit.

Menaxheri i reperit tha se 28-vjeçari ishte pasagjer në një taksi. Ai ishte rrugës për në Keele University ku do performonte. 

“Një pasagjer i Toyota, një 28 vjeçar nga Londra, vdiq në vendin e ngjarjes. Shoferët e dy automjeteve, një 36-vjeçar nga Stoke-on-Trent dhe një 22 vjeçar nga Creëe, u dërguan në spitalin e Royal Stoke University me lëndime të rënda.

Tre pasagjerë të tjerë në Toyota u dërguan në spital,”-raportoi policia. 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02036714553833
array(1) { ["section"]=> string(66) "po-shkonte-ne-koncert-aksidentohet-dhe-vdes-reperi-i-njohur-152140" }