Po trafikonte 5 persona, arrestohet 29-vjeçari nga Tirana

Publikuar tek: aktualitet, më 11:37 02-04-2018 Po trafikonte 5 persona, arrestohet 29-vjeçari nga Tirana Foto ilustruese

Arrestohet në Gjirokastër për trafikim klandestinësh R.Th, 29 vjeç me banim në Tiranë.

Drejtoria e Policisë Gjirokastër ka arrestuar shtetasin R.Th, 29 vjeç për trafik dhe transport klandestinësh të cilët vijnë nëpërrmjet kufirit jeshil me Greqinë .

Arrestimi është realizuar në hyrje të Tepelenës ku R.Th u ndalua nga policia dhe u kap duke transportuar 5 klandestinë në drejtim të Shkodrës e për t’i larguar më pas drejt vendeve të tjera të BE-së.

I arrestuari akuzohet për veprën penale “Dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt fitimit”.

Materialet në ngarkim të R.Th kanë kaluar në Prokurorinë e Rrethit Gjirokastër për veprimet e mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KUKËSI, QYTETI I VETËM PA LYPSA
Funksionari i LSI jep alarmin: 3652 biznese të mbyllura »
Article Logic
Execution time: 0.011132955551147
array(1) { ["section"]=> string(63) "po-trafikonte-5-persona-arrestohet-29-vjecari-nga-tirana-115391" }