Po transportonte 400 mijë euro të një organizate kriminale, Guardia di Finanza 'kap mat' shqiptarin në Napoli

Publikuar tek: bota, më 06:59 12-07-2020 Po transportonte 400 mijë euro të një organizate kriminale, Guardia di Finanza 'kap mat' shqiptarin në Napoli Paratë e sekuestruara

Guardia di Finanza ka bërë të mundur arrestimin e një shqiptari në Napoli, për shkak të lidhjes së tij me organizatat kriminale.

Mediat italiane thonë atij iu gjetën 400 mijë euro në makinë, të fshehura në sedijlen e automjetit. Autoritetet fqinje bëjnë me dije se këto para që po transportoheshin ishin të një organizate të trafikut të drogës.

Ato do vendoseshin në një vend të sigurt dhe më pas do pastroheshin. Emri i shqiparit nuk bëhet publik nga autoritetet teksa vijon hetimi për organizatën kriminale pjesë e të cilët ai ishte.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010165929794312
array(1) { ["section"]=> string(113) "po-transportonte-400-mije-euro-te-nje-organizate-kriminale-guardia-di-finanza-kap-mat-shqiptarin-ne-napoli-213584" }