Po transportonte me ‘Volkswagen' 4 emigrantë të paligjshëm, vihet në pranga dy persona nga Devolli (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:09 24-09-2020 Po transportonte me ‘Volkswagen' 4 emigrantë të paligjshëm, vihet në pranga dy persona nga Devolli (DETAJE)

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Korçës, pasi akuzohen se transportonin emigrantë të paligjshëm.

Bëhet me dije se në pranga kanë rënë shtetasit me inicialet F. K., 22 vjeç, banues në Tiranë dhe R. B., 25 vjeç, banues në fshatin Stropan të Devollit.

Personat në fjalë janë kapur në rrugën Bilisht-Korçë, në afërsi të fshatit Eçmenik duke transportuar 4 emigrantë të paligjshëm, me mjetin tip 'Volkswagen', të cilët kundrejt parave i kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012467861175537
array(1) { ["section"]=> string(109) "po-transportonte-me-volkswagen-4-emigrante-te-paligjshem-vihet-ne-pranga-dy-persona-nga-devolli-detaje-221494" }