Po vdiste nga uria, tani s’heq dot dorë nga ushqyerja me gjethe prej pemëve

Publikuar tek: bota, më 17:54 08-05-2017 Po vdiste nga uria, tani s’heq dot dorë nga ushqyerja me gjethe prej pemëve

Një pakistanez ishte aq i varfër sa që nuk kishte me se të ushqehej, por duke mos dashur të lypë, ai nisi hë hajë gjethe peme dhe barishte të ndryshme.

50 vjeçari Mehmood Butt nga Punxhabi i Pakistanit, thotë se tani nuk heq dot dorë nga zakoni i të ushqyerit me gjethe e barishte.

“Familja ime ishte shumë e varfër. Nuk kishim asgjë për të ngrënë, por nuk doja të lypja. Kështu vendosa të ha gjethe”, tregon ai.

Por sot 50-vjeçari fiton rreth 7 dollarë në ditë duke transportuar mallra me gomarin e tij, e megjithëse e ka mundësinë të blejë ushqim, ai nuk e harron dot zakonin e vjetër.

rhy45hy5h5hkjkk.jpg

ty46yu46ukklll.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vraponi, ky është vendi që jep 2,000 mijë euro për këdo që shkon të jetojë aty
Shikoni çfarë ka sajuar ky njeri për të shitur makinën e tij të lodhur (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010056018829346
array(1) { ["section"]=> string(80) "po-vdiste-nga-uria-tani-s-heq-dot-dore-nga-ushqyerja-me-gjethe-prej-pemeve-77916" }