Poeti i njohur në gjendje të rëndë shëndetësore, i nënshtrohet operacionit

Publikuar tek: aktualitet, më 22:55 16-11-2017 Poeti i njohur në gjendje të rëndë shëndetësore, i nënshtrohet operacionit

Poeti dhe shkrimtari i njohur Daut Gumeni i është nënshtruar një operacioni shumë delikat në zemër.

Lajmi është bërë i ditur nga Shkëlqim Hajdari, kryeinspektor i Përgjithshëm, i cili shkruan se Gumeni i është nnënshtruar një opercioni të rrezikshëm në zemër.

Daut Gumeni është një shkrimtarët dhe poetët më të njohur që gjatë periudhës së sistemit komunist u internua dhe përndoq.

Kohët e fundit Gumeni kishte marrë rolin e anëtarit të Autoritetit për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit.

Më poshtë postimi i Shkëlqim Hajdarit:

Screenshot_26.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027273178100586
array(1) { ["section"]=> string(79) "poeti-i-njohur-ne-gjendje-te-rende-shendetesore-i-nenshtrohet-operacionit-99847" }