Poezia e deputetit për seancën e djeshme: ‘’Parlament të rëntë pika, më shumë se helmi e thika...'''

Publikuar tek: politike, më 10:39 04-12-2015 Poezia e deputetit për seancën e djeshme: ‘’Parlament të rëntë pika, më shumë se helmi e thika...'''

Namik Dokle, deputeti socialist nuk e ka mbajtur dot për vete atë që mendon për Parlamentin, i cili sipas tij është kthyer në ‘’Shkollën e Sharjeve’’.

“Parlamenti ynë vazhdon avazin...Shaj...shaj...shaj...Shaj të gjallë e shaj të vdekur, shaj të rinj e shaj pleq, shaj nëna e baballarë, shaj bij dhe bija...shaj, vetëm shaj! Të vjen turp edhe të dëgjosh.

Parlament, të rënte pika,

Të shkoi dita duke sharë,

Po më shumë se helmi e thika,

Vret një fjalë e palarë!”, shkruan Dokle.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089840888977051
array(1) { ["section"]=> string(96) "poezia-e-deputetit-per-seancen-e-djeshme-parlament-te-rente-pika-me-shume-se-helmi-e-thika-26927" }