Poezia e re pikante e Dritëroit: Do doja një pako viagër, të bëja pak seks...

Publikuar tek: kulture-art, më 08:09 18-10-2016 Poezia e re pikante e Dritëroit: Do doja një pako viagër, të bëja pak seks...

“DËSHIRA E PLAKUT HORR”. Kështu titullohet një prej poezive pikante të të madhit Dritëro Agolli i cili festoi 85 vjetorin e tij të lindjes dhe ka sjellë një vëllim të pabotuar poezish, të titulluar “Më prit dhe pak”. Këtë libër, i madhi Dritëro ia dedikon bashkëshortes së tij, Sadijes.

“DËSHIRA E PLAKUT HORR”

Ne pleqve mirë na bën

një hudhër, një lakër

Për zgjatjen e jetës

Për zgjimin fatmadh në mëngjes.

Po unë do desha një pako Viagër

Të bëja pak seks…

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025744915008545
array(1) { ["section"]=> string(78) "poezia-e-re-pikante-e-driteroit-do-doja-nje-pako-viager-te-beja-pak-seks-56555" }