Pogradec, 23 vjeçari del nga rruga me motoçikletë, gjendja për jetën kritike

Publikuar tek: aktualitet, më 20:13 02-05-2017 Pogradec, 23 vjeçari del nga rruga me motoçikletë, gjendja për jetën kritike

Policia bën me dije se ditën e sotme një 23 vjeçar nga Pogradeci ka dalë nga rruga teksa drejtonte një motoçikletë pa kaskë.

Mësohet se 23 vjeçari është lënduar rëndë dhe po mer ndihmën e parë mjekësore në spital.

Njoftimi i policisë:

 Më datë 02.05.2017, jemi njoftuar se në afërsi të fshatit Leshnicë- Pogradec, shtetasi T.B, rreth 23 vjeç, banues në Pogradec, duke drejtuar pa kaskë, në rrugë dytësore një mjet motoçikletë ka dalë nga rruga.

Për pasojë ky i fundit, ka marrë lëndime dhe pas ndihmës së parë mjekësore në Spitalin e Pogradecit, është dërguar për mjekim të specializuar në Tiranë, aktualisht në gjendje të rëndë shëndetësore.

 Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit. Policia gjen rastin t'iu bëjë thirrje, gjithë drejtuesve të motoçiketave të përdorin kaskat mbrojtëse, me qëllim që të mbrojnë jetën e tyre dhe të respektojnë Kodin Rrugor!

jkjkjll.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Bypass” i Fierit, kontrata prishet, rihapet tenderi
Skandali: Policët heqin targat e autobusit, ua vendosin makinave personale »
Article Logic
Execution time: 0.011048078536987
array(1) { ["section"]=> string(80) "pogradec-23-vjecari-del-nga-rruga-me-motociklete-gjendja-per-jeten-kritike-77239" }