Pogradec, sekuestrohen 16 kallëpe lëndë eksplozive C4, arrestohet 28 vjeçari

Publikuar tek: aktualitet, më 16:32 01-04-2015 Pogradec, sekuestrohen 16 kallëpe lëndë eksplozive C4, arrestohet 28 vjeçari Foto ilustruese

Policia e Pogradecit ka sekuestruar 16 kallëpe tritoli të fshehura në makinën e 28 vjeçarit Selajdin Lamlli.

28 vjeçari udhëtonte me automjetin tip “Fiat” me targa AA 469 FA, në momentin kur është arrestuar nga policia. Ai e kishte fshehur lëndën eksplozive në tuba plastikë poshtë sediljes së automjetit. Sipas policisë Lamlli kishte si qellim ti tregëtonte lëndët plasëse.

kallëpet e tritolit kanë qenë të gjithë të përgatitur, të pajisur me fitil dhe kapsolla. Policia e ka arrestuar në flagrancë 28 vjeçarin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Komisioni i Ligjeve, Bregu: Mediat online, detyrim fshirjen e komenteve denigruese
Leskaj: Probleme me punimet në Lungomaren e Vlorës, po hidhet baltë e kuqe e përzier me rërë »
Article Logic
Execution time: 0.011157989501953
array(1) { ["section"]=> string(79) "pogradec-sekuestrohen-16-kallepe-lende-eksplozive-c4-arrestohet-28-vjecari-7567" }