Pogradeci pa drita për festë, shkak ngarkesa e rrjetit dhe moti i keq

Publikuar tek: aktualitet, më 21:11 31-12-2019 Pogradeci pa drita për festë, shkak ngarkesa e rrjetit dhe moti i keq

Ditën e sotme për shkak të ngarkesës që ka patur rrjeti prej përgatitjeve të Vitit të Ri dhe motit të keq Pogradeci ka pasur probleme me energjinë elektrike.

 Energjia elektrike është shkëputur për një hark kohor 30-40 minuta dhe kjo ka shkaktuar pakënaqësi tek banorët të cilët janë ankuar pranë OSHE.

OSHE i është përgjigjur ankesave të qytetarëve duke u shprehur se energjia është ndërprerë për shkak se fideri kryesor nuk mban prej ngarkesës së madhe që ka pasur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 58 artistë të famshëm kundër Gëllçit të RTSH: Po na vidhni pronën tonë (Mes tyre Luan Zhegu e Radoja, Kaçinari e Zhulali - lista e plotë)
Pronarët e dyqaneve nuk i binden ligjit, sekuestrohen 347 fishekzjarre me fuqi të lartë shpërthyese: Procedohen 3 shtetas (E plotë) »
Article Logic
Execution time: 0.018115997314453
array(1) { ["section"]=> string(75) "pogradeci-pa-drita-per-feste-shkak-ngarkesa-e-rrjetit-dhe-moti-i-keq-190863" }