“Pokemon Go” fitoi vetëm në javën e parë sa buxheti i Shqipërisë për 2016

Publikuar tek: bota, më 23:27 08-08-2016 “Pokemon Go” fitoi vetëm në javën e parë sa buxheti i Shqipërisë për 2016

Ka vetëm një muaj që ka dalë në treg, por loja për smartfonë “Pokemon Go” vijon të jetë ende mjaft popullore.

Miliona njerëz në mbarë botën janë duke shëtitur rrugëve, edhe në këto momente, për të kapur pokemonët, por poashtu miliona janë edhe paratë që ka fituar kompania.

Vetëm gjatë javës së parë të lançimit të lojës, Niantic ka fituar plot 200 milion dollarë, duke lënë pas lojërat Clash Royale dhe Candy Crash.

Scred2323232t_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026396989822388
array(1) { ["section"]=> string(77) "pokemon-go-fitoi-vetem-ne-javen-e-pare-sa-buxheti-i-shqiperise-per-2016-49168" }